Historie FK ČVUT

KDO JSME

Filmový klub Praha - ČVUT pravidelně funguje každý semestr školního roku již od r. 1984. Je tak nejdéle působícím filmovým klubem v Praze; současně však patří, co se týče členské základny, k největším v celé ČR.

FK ČVUT je od r. 1992 samostatný právní subjekt - občanské sdružení.

FK ČVUT řídí výbor FK, který se pro svou činnost obklopuje řadou aktivistů z řad členů FK. V čele stojí předseda FK.

KDE JSME

Naše „kino” se nachází v posluchárně č. 256 ( II. patro fakulty strojní ČVUT), která má vybavení lepší než mnohé kino (2 projektory 35 mm MEOPTA IV, 1 stacionární projektor 16 mm, mixážní pult pro ozvučení) 420 míst včetně balkónu. Nejlépe se k nám však dostanete vchodem z fakulty elektrotechnické - blíže k metru (Technická ul. č. 2).

CO DĚLÁME

Za přijatelné vstupné, jež je stejné na všechny filmy v dané sezóně (letos 50 Kč) a je na dolní hranici vynaložených nákladů, uvádíme každý čtvrtek ve školním semestru filmy, které by Vás dle našeho názoru mohly oslovit . . .

Filmy se půjčují za předem dohodnutých půjčovních podmínek od filmových distributorů, tj. společností zabývajících se zakoupením monopolních práv k veřejným projekcím, dovozem a půjčováním filmů. Mezi ty pro nás nejdůležitější patří: Artcam, Asociace českých filmových klubů, Bonton film, Cinemart, Intersonic, Národní filmový archív.

V ČEM JSME JINÍ

Čekání před začátkem Vám zpříjemní ukázka z filmové hudby (soundtrack), většinou spjaté s filmem hlavním.

Každé představení je lektorsky uvedeno: film je tak zasazen do kontextu tvorby, doby a dění, uváděny jsou profily tvůrců.

Před hlavním filmem uvádíme „na rozjezd” film krátký, který vás naladí a navodí příjemnou atmosféru a jen čekáte, co bude dál...

Soutěže - ty vyhlašujeme při některých představeních: kdo z diváků pozná ukázku z filmové hudby, která zazní po skončení titulků filmu hlavního, může si odnést zajímavou filmovou cenu (mimo jiné tímto bojujeme proti nešvaru - odcházení před závěrečnými titulky).

Samozřejmostí jsou tištěné programy pro všechny, máme však i „Knihu přání a stížností”.

Akce FK ČVUT

Historie FK od Jiřího Neumanna k začátku XIX. sezóny